Jak optymalnie wykorzystać przestrzeń w szafie?

Bardzo pomocnym rozwiązaniem, które ułatwia korzystanie z szafy, jest pantograf.

Jest to urządzenie, które pozwala na wyjmowanie ubrań, w tym przypadku drążek, na którym zawieszone są ubrania, można wyciągnąć na zewnątrz. Wykorzystywany jest do tego układ hydrauliczny lub też rozwiązania mechaniczne, dzięki czemu mamy dużo łatwiejszy dostęp do ubrań.

Jak optymalnie wykorzystać przestrzeń w szafie?

Dlaczego warto zainstalować pantograf w szafie z ubraniami?

Pantografy wykonane są najczęściej z metalu, dzięki czemu są solidne, wytrzymują dużą ilość ubrań. W przypadku, kiedy nasza szafa znajduje się w nietypowym miejscu, mamy problem z sięganiem do wieszaków, pantograf będzie bardzo dobrym pomysłem. Podobnie, jeżeli cześć ubrań znajduje się wysoko, wówczas pantograf będzie świetnym pomysłem, aby ułatwić wyjmowanie odzieży, zwłaszcza najniższym osobom. Pantografy możemy stosować na dowolnych szerokościach, możemy dostosować je do wymiarów szafy. W szafie dzielonej możemy zastosować kilka pantografów odpowiednich dla każdej przegrody.

Drążek, na którym wiszą ubrania, możemy opuszczać za pomocą wygodnego uchwytu, podczas przyłożenia siły układ hydrauliczny umożliwia przestawienie pozycji drążka, następnie po wyjęciu ubrania ułatwia on także powrót do poprzedniej pozycji. Pantografy pomagają lepiej wykorzystać przestrzeń w szafie, dzięki temu możemy zastosować także dwa poziomy, na których zawiesimy nasze ubrania. W ten sposób lepiej wykorzystamy przestrzeń w szafie, na dole zastosujemy szuflady, natomiast na górze pantograf, który ułatwia dostęp do odzieży. Dostępne są różne modele, możemy łatwo dopasować ich szerokość docinając drążek na odpowiednią długość. Dzięki temu są to rozwiązania, które pasują do prawie każdej szafy. Pantografy możemy stosować także w innych szafkach, w których zawieszamy sprzęt domowy, może sprawdzić się przykładowo w pralni czy też w pomieszczeniach gospodarczych.

Dlatego warto wykorzystać pantograf do szafy, jeżeli chcemy, aby dostęp do naszych ubrań był łatwiejszy. Pantografy możemy zakupić w sklepach z wyposażeniem wnętrz, jest to rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność. W przypadku kiedy chcemy zwiększyć ładowność naszej szafy, z pewnością będzie to dobry pomysł, dzięki temu możemy również stworzyć możliwość zawieszenia ubrań na dwóch poziomach.

Previous post Kampania reklamowa z gadżetami elektronicznymi
Next post Właściwości płytek kuchennych lub łazienkowych