Dlaczego warto zdecydować się na schody modułowe?

Budowa domu wielopoziomowego wymaga podjęcia wielu trudnych decyzji. Jedną z nich jest ta, dotycząca budowy schodów. Inwestorzy muszą wskazać, w którym miejscu staną schody, jaki będą miały kształt, kierunek i jakie wymiary. W przypadku domów piętrowych dobrze sprawdzą się masywne schody żelbetonowe ze spocznikiem. Natomiast dla budynków z poddaszem użytkowym oraz dla mieszkań dwupoziomowych i wyposażonych w antresolę dobrym rozwiązaniem będą schody modułowe.

Schody systemowe do samodzielnego montażu

Schody modułowe tworzą system, którego poszczególne elementy są tak dopasowane, by ich złożenie nie sprawiało większych trudności użytkownikom, nawet tym niedoświadczonym. Schody do samodzielnego składania cieszą się dziś dużym zainteresowaniem, bo wiele osób szuka rozwiązań wysokojakościowych i efektownych, a jednocześnie tanich i pozwalających na wykonanie wielu prac w domu we własnym zakresie. Kupując schody systemowe, możemy zaoszczędzić na koszach montażu.

Firmy, które mają w swojej ofercie schody modułowe, przygotowują szczegółową, ale przystępną w formie instrukcję, dzięki której montaż schodów w domowych warunkach powinien przebiec bez zarzutu. Osoba, która choć raz w życiu zajmowała się składaniem mebli, nie powinna mieć problemu z dopasowaniem poszczególnych elementów konstrukcji schodowej. Jednak w sytuacji, gdy nie czuje się na siłach, by samodzielnie złożyć schody, oczywiście może skorzystać z usługi montażu.

Schody modułowe – szybka realizacja zamówienia

Schody systemowe oferowane są jako produkt gotowy, co oznacza, że klient otrzymuje go w zdecydowanie krótszym czasie, aniżeli w sytuacji, gdy przygotowuje indywidualny projekt i zamawia schody wykonane na jego podstawie. Schody do samodzielnego składania dostępne są niemal od ręki – czas realizacji zamówienia wynosi zwykle kilka dni. Tymczasem na schody z drewna, przygotowywane przez zakład stolarski, czeka się nierzadko kilka miesięcy. Do tego dochodzi czas oczekiwania na fachowców, którzy mogą takie schody w domu zamontować. W przypadku schodów modułowych montaż wykonujemy samodzielnie i w dowolnym momencie.

Schody systemowe i ich możliwości aranżacyjne

Schody modułowe można traktować jako produkty seryjne, ale to nie oznacza, że każda osoba zamawiająca dany model, musi mieć w domu identyczne schody. Przeciwnie – schody systemowe dają szerokie możliwości aranżacyjne. Klient może wybrać jedną z kilku oferowanych szerokości schodów, może wybrać drewno na stopnie i ich kolor, może wskazać kolor konstrukcji i kształt balustrady. Mimo że kupuje gotowy produkt, dopasowuje go do rozmiaru i charakteru wnętrza, a także do własnych upodobań, co stanowi jedną z największych zalet tego rozwiązania.

Nowoczesny, minimalistyczny wygląd schodów systemowych

Schody modułowe to bardzo udane połączenie drewna i metalu. Metalowa konstrukcja jest solidna, zapewnia stabilność i bezpieczeństwo, a przy tym powoduje, że schody systemowe są produktem o wysokiej wytrzymałości. Dobrej jakości drewno, z którego wykonano stopnie, sprawia, że całość nabiera charakteru i staje się nie tylko ważnym elementem użytkowym, ale i dekoracyjnym. Schody modułowe mają lekką, minimalistyczną konstrukcję, dlatego świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz, a jednocześnie, dzięki drewnianym elementom, z łatwością wkomponowują się we wnętrza urządzone w stylu klasycznym.

Previous post Tradycyjne i nowoczesne gadżety reklamowe
Next post Chemiczne rozwiązania problemu chwastów w uprawach ziemniaków