W jaki sposób adwokaci zajmujący się rozwodami pomagają swoim klientom

Rozwód to często proces wyczerpujący emocjonalnie i finansowo.

Jednak wykwalifikowany adwokat rozwodowy może ułatwić nam uzyskanie rozwodu. Istnieją pewne podstawy do rozwodu, które dają jednemu z małżonków prawo do wystąpienia do sądu o rozwiązanie związku małżeńskiego. Niektóre podstawy do rozwodu są oparte na winie, takie jak cudzołóstwo, choroba psychiczna, przemoc domowa lub uzależnienie. Jednak sądy mogą również udzielić współmałżonkom rozwodu bez potrzeby orzekania o winie.

W jaki sposób adwokaci zajmujący się rozwodami pomagają swoim klientom

Obecnie wiele par małżeńskich decyduje się na rozwód

Niekiedy sądy wymagają, aby małżonkowie mieszkali oddzielnie przez określony czas, zanim będzie można rozwiązać związek małżeński. Jeśli nastąpił całkowity i nieodwracalny rozkład pożycia małżeńskiego, mamy podstawy do wszczęcia postępowania rozwodowego. Adwokat praktykujący prawo rodzinne i zajmujący się rozwodami może nam wyjaśnić, czy zwrócenie się do sądu o rozwiązanie małżeństwa z powodu winy współmałżonka jest korzystne, czy lepiej uniknąć orzekania o winie. Można również przedyskutować z prawnikiem, czy bardziej korzystne w naszej sytuacji będzie przeprowadzenie separacji czy uzyskanie rozwodu.

Adwokat rodzinny może również udzielać obiektywnych porad dotyczących procesu rozwodowego, może także służyć jako pośrednik między tobą a twoim współmałżonkiem. Możesz uniknąć zatem kontaktu osobistego, aby ułatwić sobie przejście przez proces rozwodowy w mniej stresujący sposób. W celu prawidłowego podziału majątku wspólnego adwokat zajmujący się rozwodami zapewnia, że jego klient ujawni cały taki majątek.

Prawnik rozwodowy ze strony https://kancelariamistewicz.com.pl/sprawy-cywilne/sprawy-rozwodowe/ może wyjaśnić, w jaki sposób traktuje się majątek wspólny po rozwiązaniu małżeństwa. Każdy z małżonków może posiadać odrębny majątek, który wniósł do małżeństwa. Inni małżonkowie mogą gromadzić majątek oddzielnie na podstawie umowy przedmałżeńskiej lub poślubnej. Adwokat może także pomóc w ustaleniu, w jaki sposób klient może uchronić się przed długiem, który powinien być przypisany drugiemu małżonkowi.

Previous post Recenzje i Oceny: Jakie Czynniki Wpływają na Opinie Klientów?
Next post Co warto wiedzieć na temat rozwodu i podziału majątku?