
W jaki sposób adwokaci zajmujący się rozwodami pomagają swoim klientom
Rozwód to często proces wyczerpujący emocjonalnie i finansowo.
Jednak wykwalifikowany adwokat rozwodowy może ułatwić nam uzyskanie rozwodu. Istnieją pewne podstawy do rozwodu, które dają jednemu z małżonków prawo do wystąpienia do sądu o rozwiązanie związku małżeńskiego. Niektóre podstawy do rozwodu są oparte na winie, takie jak cudzołóstwo, choroba psychiczna, przemoc domowa lub uzależnienie. Jednak sądy mogą również udzielić współmałżonkom rozwodu bez potrzeby orzekania o winie.
Obecnie wiele par małżeńskich decyduje się na rozwód
Niekiedy sądy wymagają, aby małżonkowie mieszkali oddzielnie przez określony czas, zanim będzie można rozwiązać związek małżeński. Jeśli nastąpił całkowity i nieodwracalny rozkład pożycia małżeńskiego, mamy podstawy do wszczęcia postępowania rozwodowego. Adwokat praktykujący prawo rodzinne i zajmujący się rozwodami może nam wyjaśnić, czy zwrócenie się do sądu o rozwiązanie małżeństwa z powodu winy współmałżonka jest korzystne, czy lepiej uniknąć orzekania o winie. Można również przedyskutować z prawnikiem, czy bardziej korzystne w naszej sytuacji będzie przeprowadzenie separacji czy uzyskanie rozwodu.
Adwokat rodzinny może również udzielać obiektywnych porad dotyczących procesu rozwodowego, może także służyć jako pośrednik między tobą a twoim współmałżonkiem. Możesz uniknąć zatem kontaktu osobistego, aby ułatwić sobie przejście przez proces rozwodowy w mniej stresujący sposób. W celu prawidłowego podziału majątku wspólnego adwokat zajmujący się rozwodami zapewnia, że jego klient ujawni cały taki majątek.
Prawnik rozwodowy ze strony https://kancelariamistewicz.com.pl/sprawy-cywilne/sprawy-rozwodowe/ może wyjaśnić, w jaki sposób traktuje się majątek wspólny po rozwiązaniu małżeństwa. Każdy z małżonków może posiadać odrębny majątek, który wniósł do małżeństwa. Inni małżonkowie mogą gromadzić majątek oddzielnie na podstawie umowy przedmałżeńskiej lub poślubnej. Adwokat może także pomóc w ustaleniu, w jaki sposób klient może uchronić się przed długiem, który powinien być przypisany drugiemu małżonkowi.