Nie każda skóra jest tej samej jakości

Produkcja wyrobów ze skóry jest pradawną działalnością człowieka.

Początkowo były to ubrania i buty chroniące przed zimnem, następnie zaczęto wyrabiać meble, wyposażenie domu oraz akcesoria ze skór różnych zwierząt. Większość dzisiejszych skór jest produktem ubocznym przemysłu mięsnego i pochodzi od krów ze względu na ich dostępność, rozmiar i jakość. Skóra jest również pozyskiwana z wielu innych zwierząt, takich jak świnie, owce, kozy, jelenie, konie i kangury. Bardziej egzotyczne rodzaje skóry pochodzą ze strusi, aligatorów, czy węży.

Nie każda skóra jest tej samej jakości

W sklepie Craft Point zakupimy produkty do wyrobów ze skóry

Każdy rodzaj skóry będzie miał określony zestaw właściwości, zastosowań i charakterystyczny wygląd. Na jakość skóry produkowanej z konkretnego zwierzęcia wpływa szereg czynników. Niektóre z nich mają związek z warunkami, w których zwierzę żyło, na przykład dietą, klimatem lub narażeniem na choroby. Inne czynniki, które wpływają na jakość skóry, wchodzą w grę po uboju zwierzęcia, takie jak środki chemiczne do garbowania oraz zastosowane barwniki i substancje, a także metody transportu i postępowania podczas produkcji wyrobu skórzanego.

Skóra bydlęca garbowana może mieć grubość do dziesięciu milimetrów, ale rzadko używa się pełnej grubości skóry, z wyjątkiem przykładowo pasów do ostrzenia brzytwy. Najwyższa powierzchnia skóry to strona, z której usunięto włos. Warstwa wewnętrzna to miejsce, w którym skóra pierwotnie łączyła się z ciałem zwierzęcia, mięśniami i tłuszczem. Struktura włókien skóry zmienia się na całej grubości skóry, przy czym najciaśniejsza i najgęstsza jest w górnej warstwie, a luźniejsza w dolnej. Oczywiście najbardziej poszukiwane są wyroby ze skóry licowej.

Sprawdź, jakie produkty do skóry posiada w ofercie sklep Craft Point. Zamsz to skóra wykonana z wewnętrznej warstwy skóry, strony pierwotnie stykającej się z mięsem zwierzęcia. Powierzchnia jest szlifowana i polerowana, a uzyskana skóra jest bardziej miękka i elastyczna niż nubuk, nie tak twarda. Jego chłonna powierzchnia sprawia, że zamsz jest podatny na zabrudzenia. Zamszu można używać do wysokiej jakości skórzanych kurtek, butów, pasków, torebek oraz pochew na noże czy kabur na broń.

Previous post Wybierz odpowiednie oświetlenie do swojej uprawy
Next post Wybór rodzaju podkładu pod podłogę z paneli nie jest prosty