Wniosek o upadłość konsumencką – co powinien zawierać?

Tak to już jest że niekiedy przesadzamy.

I nie chodzi w tym miejscu bynajmniej o ilość wypijanego przez nas alkoholu. Absolutnie. Mówiąc to co powiedzieliśmy wyżej, nie mamy bynajmniej na myśli żadnego nałogu. To stwierdzenie dotyczyło zbyt wielu pieniędzy które wydaliśmy w życiu jak również zbyt wielu kredytów którymi zostaliśmy obarczeni. Efektem ubocznym takiej sytuacji jeśli rzecz jasna można to tak określić są komornicy którzy regularnie odwiedzają nasze mieszkanie czy nasz dom. Co wobec tego powinniśmy w takiej sytuacji zrobić? Jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jest to stosowane już od kilkudziesięciu lat w naszym kraju. Wniosek który o nią złożymy powinien zawierać właśnie wszystkie nasze deklaracje finansowe. A potem kiedy ona już zostanie ogłoszona możemy jak to się mówi zacząć życie od nowa. Jeśli rzecz jasna będzie to jeszcze możliwe.

Wniosek o upadłość konsumencką – co powinien zawierać?

Czy upadłość konsumencka to po prostu ostateczność?

Naszym zdaniem upadłość konsumencka to skrajność życiowa. A zatem trzeba robić wszystko co w naszej mocy, żeby nie dopuścić do takiej sytuacji. Albowiem nawet pomimo jej ogłoszenia tracimy wszystko to, co wcześniej w życiu wypracowaliśmy. Przecież po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej komornik nie odda nam tego, co nam wcześniej zabrał. Zatem róbmy wszystko żeby nie stała się ona faktem w naszej sytuacji. A później i tak będziemy mieli kłopoty z codziennym funkcjonowaniem lub też znalezieniem że tak się wyrazimy nawet byle jakiej pracy.

Nie życzymy nikomu tego dramatu życiowego jakim jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Ale jeśli już będziecie musieli to zrobić to na szczęście dla was procedury formalno-prawne z nim związane nie są takie trudne. Jednak zawsze towarzyszy mu ogromny stres i napięcie nerwowe. A zatem zróbcie wszystko żeby nie doprowadzić się do tego skrajnego ale niestety czasami koniecznego rozstrzygnięcia. Oby też nigdy nie dotyczyło ono nikogo z waszych bliskich.

Previous post Podróż do pracy lub przyjemności
Next post Wskazówki i porady dotyczące projektowania wnętrza domu