Chemiczne rozwiązania problemu chwastów w uprawach ziemniaków

W dzisiejszych czasach można zauważyć, że w wielu gospodarstwach rolnych uprawiane są różnorodne odmiany ziemniaków.

Istnieją nawet specjalne farmy specjalizujące się w hodowli i uprawie nawet kilkudziesięciu odmian tego warzywa. W zależności od odmiany, ziemniaki nadają się do spożycia przez ludzi, jak i zwierzęta. Są one szeroko wykorzystywane w kuchni przy przyrządzaniu posiłków, jak również w przemyśle spożywczym. Trzeba jednak pamiętać, że uprawy są zagrożone, między innymi insektami i grzybami, ale dość dużą zmorą rolników są chwasty.

Chemiczne rozwiązania problemu chwastów w uprawach ziemniaków

Herbicydy do likwidacji chwastów z upraw ziemniaków

Okazuje się, że uprawy ziemniaków są narażone na szkodliwe działanie wielu chwastów, takich jak perz, proso, rzepak, ostrożeń, trawa, szarłat czy też poziewnik. Pozostawienie takich roślin w uprawach sprawi, że będą one pobierać składniki odżywcze i wodę z gleby. Ograniczony dostęp do takich składników sprawia, że ziemniaki rozwijają się powoli, a nawet obumierają. Innymi słowy chwasty wpływają negatywnie zarówno na jakość, jak i wielkość zbiorów.

Bardzo ważną metodą walki z chwastami na polach ziemniaczanych jest stosowanie herbicydów. Mamy tutaj do czynienia z substancjami chemicznymi przeznaczonymi do tworzenia specjalnych roztworów rozpylanych nad polami i uprawami. Niektóre herbicydy działają negatywnie na wszystkie rośliny, w tym na ziemniaki. W takim przypadku rozpyla się je nad polami przed rozpoczęciem upraw. Istnieją też substancje selektywne, które szkodzą tylko konkretnym chwastom. Rozpyla się je już nad uprawami profilaktycznie, a także po wykryciu konkretnych chwastów.

Skuteczne zwalczanie chwastów w ziemniakach jest możliwe dzięki wielu produktom chemicznym. Sporo ofert oraz porad i informacji dotyczących ich użytkowania można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://innvigo.com/zwalczanie-chwastow-w-ziemniakach/. Ponadto w sieci znajdują się liczne informacje producentów i sprzedawców, a także opinie i porady innych rolników, którzy mieli okazję korzystać z konkretnych zabiegów herbicydowych. Warto ich poszukać, tym bardziej, że jest to proces łatwy i niezbyt czasochłonny.

Previous post Dlaczego warto zdecydować się na schody modułowe?
Next post W twojej sypialni lub salonie brakuje lampy czy oryginalnego żyrandola?