Przeglądy techniczne pojazdów ciężarowych

W przypadku samochodów ciężarowych, podobnie jak w przypadku innych aut, należy wykonać badania techniczne.

Wykonuje się je w przypadku aut przekraczających 3,5 tony co roku. Oczywiście należy sprawdzić stan techniczny, wszystkie elementy, które będą odpowiadały za bezpieczeństwo, prowadzenie pojazdów. Sprawdzane jest ogumienie, warto zwrócić uwagę, iż w tym przypadku będzie to grubość bieżnika, należy zużyte ogumienia wymienić, aby uzyskać odpowiednie właściwości jezdne.

Przeglądy techniczne pojazdów ciężarowych

Serwis pojazdów dostawczych i ciągników siodłowych

Sprawdzane jest także nadwozie, w tym przypadku mogą być to różne rodzaje nadwozia w zależności od tego, do czego przeznaczony jest dany samochód ciężarowy. Mogą być to przykładowo ciężarówki dla budownictwa wyposażone w HDS, cysterny czy też inne pojazdy specjalistyczne. W przypadku pojazdów wyposażonych w podnośniki trzeba sprawdzić przykładowo system hydrauliczny, jego szczelność, płyny. Oczywiście badany jest stan techniczny silnika, skrzyni biegów. Należy zwrócić uwagę na wymianę filtrów powietrza i paliwa, wszystkich filtrów, które znajdują się w pojeździe, dodatkowo należy sprawdzić płyny.

Dodatkowo sprawdzany jest także układ wydechowy, sprawdza się także, czy spełnione są normy dotyczące czystości spalin. Naturalnie wykonuje się przegląd kabiny kierowcy i filtra, przez który przepływa powietrze do kabiny, naturalnie standardowo sprawdza się klimatyzację, można także sprawdzić fotel i kierownicę, czy nie występują problemy z ustawieniami, sterowaniem elektronicznym. Naturalnie można wykonać ozonowanie, oczyszczenie całej kabiny, podobnie jak odbywa się to w przypadku klimatyzacji.

Oczywiście należy poszukiwać serwisów, które specjalizują się w danej marce, można znaleźć przykładowo dobry serwis DAF, który będzie mógł wykonać przeglądy w takich modelach jak XF, CF, LF. Oczywiście mogą być to różne samochody, nie tylko ciągniki siodłowe, ale także samochody dostawcze w różnych konfiguracjach.

Previous post Metodyka pozwalająca na skuteczne przechowywanie brzoskwiń
Next post Kiedy kupisz sobie rustykalne płytki terakotowe?