Woda filtrowana – smaczna, zdrowa i zawsze pod ręką!

Na temat wody kranowej krąży wiele mitów. Zdaniem niektórych, jest ona zanieczyszczona i nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Nic bardziej mylnego. Kranówka może zawierać więcej minerałów niż… woda butelkowana!

Woda kranowa, jeszcze kilkadziesiąt lat temu, nie budziła pozytywnych skojarzeń. W czasach PRL-u nierzadko po odkręceniu kranu można było zobaczyć jej żółtawy lub brązowy odcień. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło. Jakość kranówki jest dziś na bieżąco monitorowana, a wodociągi wciąż modernizowane. Na dodatek woda kranowa posiada cenne minerały takie jak wapń, magnez, potas, fosfor, sód, a także żelazo i mangan – często (w zależności od miejsca) w ilości większej niż woda butelkowana!

Czy woda z plastiku jest zdrowa?

Tymczasem woda butelkowana, jak dowodzą naukowcy z Uniwersytetu w Nowym Jorku, może pod wpływem wysokiej temperatury wydzielać szkodliwe dla zdrowia substancje. Okazuje się bowiem, że gdy zostawimy ją np. w rozgrzanym samochodzie lub zabierzemy ze sobą na plażę zniszczeniu może ulec jej wewnętrzna warstwa a drobinki mikroplastiku – w postaci bisfenolu – mogą dostać się wraz z wodą do naszego organizmu. Bisfenol może mieć z kolei wpływ na gospodarkę hormonalną oraz płodność.

Ponadto, butelki plastikowe zalegają w morzach, oceanach, zatruwają gleby i powietrze. Spożywane przez organizmy morskie trafiają na nasze talerze.

Nie przekonuje Cię woda prosto w kranu? Wypróbuj filtrów do wody!

Woda butelkowana często posiada etykiety przedstawiające górskie krajobrazy i krystalicznie czyste źródła. Przez producentów reklamowana jest jako pełna cennych dla zdrowia minerałów. Tymczasem woda mineralna musi spełniać określone wymagania. Woda źródlana natomiast, choć jest biologicznie czysta, często nie posiada tak wielu minerałów jak… woda kranowa.

Mimo to wciąż wiele osób sięga po wodę w plastiku. Tymczasem idealnym rozwiązaniem jest woda filtrowana. Szukasz filtra do wody? Wejdź na https://dafi.pl/blog/.

Filtry przepływowe, umieszczane w miejscu poboru wody, nie tylko pozwalają czerpać wodę filtrowaną prosto z kranu, ale także chronią urządzenia AGD przed kamieniem. Usuwają z wody związki chloru, a także pestycydy, zanieczyszczenia mechaniczne czy metale ciężkie.

Świetnym rozwiązaniem są także butelki filtrujące. Wykonane są z tworzywa przeznaczonego do wielokrotnego użytku i bezpieczne dla zdrowia co potwierdzają liczne badania i certyfikaty. Butelki z filtrem można wypełnić w każdym miejscu – w pracy, na uczelni i na wycieczce – co pozwala również… sporo zaoszczędzić.

Previous post Dlaczego stosuje się kultywację gleby?
Next post Jakie są popularne projekty klatek schodowych?